Grzejniki Enix

Podłączenie dolne standardowe

Jest to jedno z najbardziej popularnych podłączeń, które stosowane jest głównie w tradycyjnych grzejnikach łazienkowych. Nazwa dolne standardowe jest nazwą zwyczajową, stosowaną do podłączeń w grzejnikach łazienkowych a także dekoracyjnych w sytuacji gdy króćce przyłączeniowe znajdują się od dołu po bokach grzejnika.

Rozstaw podłączeń jest w tym przypadku uzależniony od szerokości grzejnika i jest zazwyczaj mniejszy od szerokości o kilka centymetrów.

Grzejnik Enix Atut AU z podłączeniem dolnym standardowym
Grzejnik Enix Atut AU z podłączeniem dolnym standardowym

Podłączenie dolne standardowe z dodatkową grzałką elektryczną

W przypadku grzejników łazienkowych z podłączeniem dolnym często stosowane jest również podłączenie do grzejnika grzałki elektrycznej. Daje to dodatkowe możliwości wykorzystania grzejnika poza sezonem grzewczym gdy chcemy chwilowo podnieść temperaturę w łazience lub wysuszyć coś na grzejniku.

W przypadku grzejników z podłączeniem dolnym standardowym w sytuacji gdy króćce przyłączeniowe znajdują się w dolnych częściach pionowych kolektorów zazwyczaj po zastosowaniu odpowiednich zaworów możemy do grzejnika podłączyć grzałkę elektryczną.

Podłączenie dolne środkowe rozstawie 50 mm

Podłączenie dolne środkowe o rozstawie 50 mm w ostatnich latach szczególnie zyskało na popularności, co jest szczególnie widoczne w przypadku grzejników dekoracyjnych – gdzie stało się ono standardem. Podłączenie to często też stosowane jest w grzejnikach łazienkowych gdzie poza zaletami estetycznymi takiego rozwiązania nie bez znaczenia są też jego atuty funkcjonalne.

Grzejnik Enix Uno UX z podłączeniem dolnym środkowym 50mm
Grzejnik Enix Uno UX z podłączeniem dolnym środkowym 50mm

Tym co wyróżnia ten rodzaj podłączenia jest standaryzacja rozstawy podłączeń wynoszącego zawsze 50 mm. Pozwala to w przyszłości łatwiej wymienić grzejnik na nowy bez konieczności przerabiania instalacji.
Zastosowanie podłączenia dolnego środkowego sprawia też, że wizualnie grzejnik podłączony w taki sposób wygląda korzystniej. Do jego podłączenia konieczne jest zastosowanie zintegrowanego zaworu o rozstawie 50 mm.

 

 

Kontakt

Strona informacyjna
dystrybutora grzejników Enix

iTesar sp. z o.o.
ul. Karola Miarki 18
58-500 Jelenia Góra

tel.: 604 701 712
mail.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© enix-katalog.pl